Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Fa kerítést felújítani

363 bájt hozzáadva, 2012. december 29., 21:26
Figyelmeztetések
== Hogyan kell {{PAGENAME}}fa kerítést felújítani? ==
[[Fájl:fakeritesfakerites_resize.jpg|right]]A fából készült kerti kerítések és dísztárgyak (asztalok, székek, hinták stb.) sajnos korhadásnak indultak indulnak a tél alatt, ezért érdemes ezeket is felújítani tavasszal.
== Lépések ==
# '''A fakerítéseket leginkább a korhadás fenyegeti, emiatt ezeket néhány évenként fakonzerváló szerrel kell kezelni. ''' Csak a teljesen kiszáradt faanyagot tudjuk hatékonyan kezelni, és azt is csupán száraz időben, különben nem szívódik be kellőképpen a festék. #Csiszolás: a '''A felületet fel kell érdesíteni, tehát meg kell csiszolni a régi felületet, eltávolítani a lejövő régi festéket'''; majd portalanítani kell, hiszen anélkül nem fog megtapadni a festék. #Alapozás: ''' Alapozzuk le a felületet.''' Az alapozó beszívódik a pórusokba, így véd a penészedés, gombásodás és rovarkártevők ellen.#Lazúrozás: néhány '''Néhány óra száradási idő után a színtelen alapozó rétegre kerüljön a színtelen vagy színes kültéri lazúr. (pl: Boróka alapozó vagy lazúr)''' #Fedőfestés: ha '''Ha nem natúr hatást szeretnénk elérni, akkor a legfelső réteget egy fedőfesték-réteg fedőfestékréteg adja, amihez kültéri fa-és zománcfestékre van szükségünk. (pl: Cellkolor)'''
== Tippek ==
* Célszerű olyan festéket választani, pláne ha laikusok maguk csinálják, ami egyben alapozó és fedő is. Időt spórolhatunk, nincs szükség a két réteg közötti száradási időre. Ilyen festék például a Cellkolor (fémre és fára is) ami fedő és alapozó is egyben.* Fedőfesték mellett lehet olyan termékeket is kapni, melyek alapozó és lazúr egyben pl: Boróka* Vizes bázisú alapozót, festéket érdemes választani, környezetbarátabb és kevésbé szagos az oldószeresekkel szemben, amik hígítót is tartalmaznak.  
== Amire szükséged lehet ==
* kisebb fejű henger
== Figyelmeztetések ==
 
* Vizes bázisú alapozót, festéket érdemes választani, környezetbarátabb és kevésbé szagos az oldószeresekkel szemben, amik hígítót is tartalmaznak. Ugyanakkor hátrányuk, hogy kevésbé tapadnak, mint az oldószeresek; porózus, elporló felületet adnak; nem kímélik a pénztárcánkat. Környezetvédelmi szempontból jó alternatívája a faolaj és viasz. Ezek a lazúroknál is jobban tapadnak, nem pigmentálódnak, könnyen felújítható felületet adnak és környezetet kímélő módon óvják a fát is.
 
== Kapcsolódó videók ==
 
<youtube>4Jc_7JJr_3w</youtube>
<youtube>SOGfk5Vfg6c</youtube>
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
emailconfirmed
3 341
szerkesztés