Széfet választani

Innen: Hogyankell.hu

[szerkesztés] Hogyan kell széfet választani?

Szef-biztonsagos-tarolas-otthon-szefvalasztas-BH.jpg

Napjainkban már számtalan típusú, méretű és biztonsági fokozatú értéktároló közül válaszhatunk. Az elsődleges szempont mindig a megfelelő védelem, azonban figyelembe kell vennünk, hogy amíg valakinek a mobilitás a legfontosabb, más csak egy beépített széffel érzi magát biztonságban. Ahhoz, hogy eldönthessük, milyen értéktárolóba ruházzunk be több dolgot is végig kell gondolnunk a mérettől kezdve a zár típusán át a beépíthetőségig. Vegyük hát sorba, hogy milyen lehetőségeink vannak!


[szerkesztés] Lépések

  1. Azok számára, akik mobilis megoldást keresnek, mégis fontos számukra a biztonság, a kazettás értéktárolók a legideálisabbak. Ezek a kis méretű széfek rendkívül jó biztonsági zárral vannak ellátva, könnyű súlyukból adódóan pedig a megőrzésen túl értéktárgyaink szállítása is egyszerűen kivitelezhető velük.
  2. Kisebb mennyiségű készpénz megőrzésére és szállítására használjunk pénzkazettát. Ezek anyaga általában mélyhúzott acél, belül pedig kivehető kazetták segítik az érmék és bankjegyek áttekinthető tárolását.
  3. Ha nélkülözhetetlen dokumentumokat szeretnénk biztonságba helyezni, válasszuk a dokumentumkazettát. Tűzbiztos kivitelezésével megóvja értékes iratainkat egy esetleges tűztől is, A4-es mérete miatt pedig könnyen szállítható, vagy elhelyezhető akár egy széfen belül is.
  4. A fegyverkazetta bármilyen típusú maroklőfegyver biztonságos és szabályos tárolását és szállítását teszi lehetővé. A kazettán belül kialakított, zárható rekesz a lőszerek tárolására szolgál, ennek köszönhetően a fegyver és a lőszer egy helyen, ugyanakkor az előírásoknak megfelelően, külön elzárva tartható, így praktikus és könnyű használhatóságot biztosít.
  5. Az otthoni vagyonmegőrzés legnépszerűbb eszközei a különböző bútor- vagy faliszéfek. Ezeket a biztonságtechnikai eszközöket – típusuktól függően – rögzíthetjük a falban, bútorban, vagy a padlóhoz, de akár önálló darabokként is megállják a helyüket. A rögzítésükkel megakadályozható, hogy a tolvajok egyszerűen felkapják és elvigyék azokat.
  6. A bútorszéf egyik legnagyobb előnye, hogy azt az otthoni berendezés mélyén okosan el lehet rejteni a kíváncsi szemek elől. Ideális iratok, készpénz, ékszerek, érmék és egyéb értéktárgyak biztonságos őrzésére és tárolására. Záródhat lamellás kulccsal vagy elektronikus számkombinációs zárral. Utóbbi elemről működik és mechanikus vésznyitási lehetőséggel is rendelkezik.
  7. Ha már felújítás vagy építkezés előtt eldöntöttük, hogy szeretnénk széfet elhelyezni otthonunkban ideális választás egy faliszéf beépítése. Ezek a típusok szintén kulcsos vagy elektronikus számkombinációs zárral kaphatók.
  8. Nagyobb értékek megőrzésénél már érdemes elgondolkodni egy páncélszekrényen. Ez a fajta biztonságtechnikai eszköz tűzálló szigetelésével ideális fontos dokumentumok, készpénz, és jelentős értéktárgyak biztonságos őrzésére és tárolására. Rendszerint ezek az értéktárolók rendelkeznek MABISZ-minősítéssel (MABISZ – Magyar Biztosítók Szövetsége) is, ami már elegendő a bennük tárolt értékek biztosítására is.


[szerkesztés] Tippek

  • Komolyabb biztonsági rendszer kialakítása esetén érdemes szakértő segítségét kérni.
  • Ha lehetőségünk van rá, célszerű a mobilis értéktárolókat is széfbe zárni, ezzel csökkenthetjük az esélyét, hogy egy besurranó tolvaj felkapja és elvigye azokat.
  • Amennyiben otthonunkban biztonsági szolgálathoz bekötött riasztórendszer működik, érdemes a széfet is rácsatlakoztatni, ezzel is csökkentve egy esetleges betörés esélyeit.


[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • Szakemberre az eszközök megfelelő rögzítéséhez.
  • Szerszámkészletre a beszereléshez.


[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Az elektronikus számkombinációs zárral ellátott értéktárolók kulcsát minden esetben tartsuk külön, biztonságos helyen, így szükség esetén lehetőségünk van mechanikus vésznyitásra is.
  • A falba vagy bútorba építhető széfek és páncélszekrények rögzítésénél tartsuk be az előírásokat, máskülönben egy esetleges betörés esetén előfordulhat, hogy a biztosító nem fedezi kárunkat.


[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Hogyankell